Mesto gde pratimo prijave komunalnih problema i razmenjujemo savete za njihovo rešenje.

Niste prijavljeni.

#1 12. 12. 2022. 14.08

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Đubre kod Rovinjske ulice

Zvala sam danas Beokom da prijavim ogromnu kolicinu djubreta u sumici pored Rovinjske ulice. Operaterka je trazila tacnu adresu, rekavsi da ne mogu da dam samo naziv ulice jer im sistem trazi i broj. Tako da sam rekla "Rovinjska 12", sto je adresa Geoloskog zavoda Srbije, koji je u blizini te sume. Rekla je da ce moju prijavu proslediti opstinskoj komunalnoj inspekciji i da im je rok za odgovor mesec dana.

Takodje sam poslala mejl direktno komunalnoj inspekciji (komunalnainspekcija@vozdovac.rs).

1_mbvhqu.jpg

Odjavljena

#2 28. 12. 2022. 13.00

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

Zvala sam danas Beokom da vidim da li su dobili povratnu informaciju. Nisu. Nisam dobila ni odgovor na mejl.

Odjavljena

#3 13. 1. 2023. 13.00

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

Danas sam zvala komunalnu inspekciju. Zena koja se javila je rekla da nacelnik nije tu i da ce mu preneti moju poruku.

Videla sam inace na sajtu opstine da postoji neka "Eko Patrola." Poslala sam im mejl na ekopatrola@vozdovac.rs i odmah dobila povratni mejl da mi poruka nije poslata jer im je sanduce puno. Hahaha. Zvala sam ih onda na telefon, mada javio se neko iz opstinske centrale i rekao da Eko Patrola nema svoj telefon, da bih morala da odem u mesnu zajednicu i tamo podnesem prijavu, pa ce onda MZ da prosledi moju prijavu opstini, i optsina ce je onda proslediti Eko Patroli. To je procedura. Ne mogu ih direktno kontaktirati.

Zvala sam svoju MZ, i operaterka mi je rekla da ona ne moze da prosledjuje prijave opstini Vozdovac, vec se moram obratiti nekoj MZ na Vozdovcu. Zvala sam onda MZ "Sumice." Operaterka je rekla da Rovinjska ulica ne pripada njenoj MZ i da ne mogu njoj prijaviti ovaj problem. Kad sam je pitala kojoj MZ pripada ta ulica, nije znala da mi kaze, samo je znala da ne pripada njoj. Zvala sam onda MZ "Milorad Medakovic", koja mi deluje da je geografski blizu ove ulice. Niko se nije javio na telefon.

Odjavljena

#4 16. 1. 2023. 16.59

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

Danas me je zvala inspektorka Olgica Mitrovic. Rekla je da je dobila moju prijavu koju sam poslala preko Beokoma, da je s kolegom otisla u Rovinjsku ulicu i da nisu zatekli djubre ispred Geoloskog zavoda, kao i da nisu primetili djubre na ulici. Rekla sam joj da je moja glavna primedba bila na djubre u sumici, ali da zbog tehnickih problema u sistemu nisam mogla to da prijavim jer mi je operater trazio broj u ulici. Mitrovic je rekla da ta sumica ne pripada gradu vec je u privatnom vlasnistvu. Pitala sam je kome pripada. Rekla je da ne zna i da bi to moralo da se proveri u katastru.

Pricala sam kako tu ima ogromna kolicina djubreta, kako se sumica pretvorila u deponiju, kako nema smisla da prolaznici tom ulicom sve to gledaju... zamolila sam je da vidi sta moze povodom toga da se uradi. Ako je u privatnom vlasnistvu, da li vlasniku moze da se napise kazna? Rekla je da ce videti sta moze da uradi. Poslala sam joj slike djubreta preko Vajbera.

Odjavljena

#5 17. 1. 2023. 11.23

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

Vajber poruke stoje kao da nisu isporucene, zbog nekog razloga. Danas sam joj poslala mejl.

Odjavljena

#6 19. 1. 2023. 16.19

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

Zvala me je danas inspektorka, rekla je da je pogledala u katastru i videla da je ova parcela u vlasnistvu Republike Srbije. Rekla je da ce moju prijavu proslediti gradskoj inspekciji. Ne zna se kad mogu ocekivati odgovor.

Odjavljena

#7 8. 2. 2023. 13.05

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

Zvala sam danas gradsku inspekciju. Covek s kojim sam pricala je proverio sa kolegama i rekao da niko od njih nije upoznat sa ovom prijavom. Rekao mi je da su deponije u nadleznosti opsitnske komunalne inspekcije, a ne gradske. Ispricala sam mu celu pricu... rekao je da ako je to zemljiste u republickoj svojini, onda bi to trebalo prijaviti republickoj inspekciji.

Nasla sam na netu neki mejl za republicku komunalnu inspekciju i poslala sam prijavu.

Odjavljena

#8 6. 3. 2023. 12.16

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

20. 2. me je nazvao gradski inspektor (mislim da je rekao da se zove Slavisa) i rekao da ovo nije u nadleznosti gradske inpekcije, i da ce prijavu vratiti nazad opstinskoj inspekciji.

2. 3. sam dobila odgovor i od republicke inspektorke:

У вези представке коју сте путем електронске поште упутили Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, а која се односи на одлагање отпада у шуми, ван места намењеног за ту намену, дуж Ровињске улице, Београд, обавештавамо Вас да поступање по наведеној представци није у надлежности републичке комуналне инспекције овог министарства, сходно одредбама чл. 33. Закона о комуналним делатностима („Службени гласник РС“, бр. (88/2011, 104/2016 и 95/2018). Такође Вас обавештавамо да се поднеском са потпунијим подацима можете обратити шумској инспекцији Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде.

Odjavljena

#9 6. 3. 2023. 12.29

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

Poslala sam danas mejl sumskoj inspekciji.

Odjavljena

#10 7. 3. 2023. 13.05

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

Sumski inspektor je odgovorio mejlom, rekeo je da to nije u njihovoj nadleznosti. Pitala sam ga kome onda treba poslati prijavu, i odgovorio je:

Инспекцијски надзор над применом Закона о управљању отпадом врши се преко инспектора за заштиту животне средине, па пробајте да се обратите тој инспекцији.

Poslala sam prijavu ispekciji za zastitu zivotne sredine.

Odjavljena

#11 24. 5. 2023. 11.37

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

Zvala sam danas inspekciju za zastitu zivotne sredine. Pricala sam sa jednom inspektorkom (mislim da se zove Slavica Lekic). Rekla je da ce pogledati moju prijavu i da cu dobiti odgovor na mejl.

Odjavljena

#12 14. 7. 2023. 12.13

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

Dobila sam odgovor 24. 5.:

Прослеђујемо Вам одговор надлежне институције општине Вождовац поводом Ваше пријаве упућене Министарству заштите животне средине: "Поступајући по пријави извршен инспекцијски надзор и по усменом налогу инспектора поступљено. ГО Вождовац."

Zvala sam danas ministarstvo zastite zivotne sredine da ih pitam sta ovo znaci. Kako mi je receno, ovo ministarstvo nema svoju inspekciju vec oni ovakve probleme prosledjuju opstinskoj komunalnoj inspekciji. Tako da bih morala da vidim sa opstinom Vozdovac sta se ovde desilo. Operaterka mi je rekla da moze da vidi da je inspekcija izasla na teren 16. 4. i preporucila mi je da ubuduce koristim aplikaciju "gReact" da prijavljujem probleme.

Zvala sam opstinu Vozdovac. Pricala sam sa inspektorkom Gordanom Tanasijevic. Rekla je da je ovaj deo grada u njenoj nadleznosti i da nema nikakvu evidenciju da je izasla tamo u aprilu. Rekla je da ce otici cim bude mogla i da ce mi javiti ishod inspekcijskog uvida na mejl.

Odjavljena

#13 18. 10. 2023. 11.25

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

Gordana mi je poslala mejl 21. 7. u kojem je rekla da nije pronasla deponiju koju sam prijavila. Poslala sam joj fotografije djubreta, kao i mapu gde sam oznacila deponiju. Nisam dobila odgovor.

Danas sam joj poslala mejl da vidim sta se desava.

Odjavljena

#14 2. 11. 2023. 12.26

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

Zvala sam danas opstinu Vozdovac. Rekli su da je Gordana na bolovanju.

Odjavljena

#15 30. 1. 2024. 11.24

Nora
Administrator
Registrovana: 19. 3. 2021.
Poruke: 109

Odgovor: Đubre kod Rovinjske ulice

Dobila sam odgovor od Gordane 7. 11. gde je rekla da je sprovela inspekcijski pregled. 28. 12. je javila mejlom da je doneto resenje o uklanjanju deponije i da je prosledjeno Odseku za sprovodjenje izvrsenja.

Danas sam nazvala opstinu i pricala s inspektorkom. Rekla mi je da je inspekcijski deo posla gotov i da je resenje sad na odseku koji sam gore spomenula. Ona ne zna u kojoj fazi je predmet tako da cu ubuduce morati da nazovem taj odsek da se informisem. Upozorila me je da sprovodjenje ovakvih resenja ide izuzetno sporo, pogotovo kad se ne zna ko je pocinilac, jer su takvi poduhvati skupi i opstina nema para.

Pitala sam je da mi prosledi kopiju resenja na mejl. Rekla je da se to ne radi i da mogu da ga pogledam jedino ako odem u opstinu. Zamolila sam je da mi posalje broj resenja na mejl. Rekla je da ce ga poslati.

Odjavljena

Podnožje foruma